Sigortalı İşe Başladı, Kazada Öldü

İzmir’in Kınık İlçesi’nde hayvancılık yapan 49 yaşındaki Mehmet Emin İbik, boyu uzamayan kızının tedavisi için üç ay önce başladığı sigortalı işte, yol tarif ettiği kepçenin devrilmesiyle hayatını kaybetti.

İzmir’in Kınık İlçesi’nde hayvancılık yapan 49 yaşındaki Mehmet Emin İbik, boyu uzamayan kızının tedavisi için üç ay önce başladığı sigortalı işte, yol tarif ettiği kepçenin devrilmesiyle hayatını kaybetti. Kazada kepçe operatörü de ağır yaralandı.

Kaza, Kınık İlçesi’ne bağlı Büyükoba Köyü Kuşkaya Mevkii’nde geçen salı günü saat 14.30’da meydana geldi. Kalemköy Köyü’nde yaşayan ve hayvancılık yapan evli 3 çocuk babası Mehmet Emin İbik, boyu uzamayan kızı 12 yaşındaki Hanife İbik’i bir süre özel hastanede tedavi ettirdi. İşleri yolunda gitmeyen İbik, tedavi masraflarını karşılayamadı. Bunun üzerine tedaviyi devlet hastanelerinde sürdürmek için sigortalı bir işe girmeye karar verdi. Yaklaşık 3 ay önce İbik, Kınık’ın köylerinde elektrik direği dikme ihalesini kazanan ve köylere şantiye kuran bir firmaya iş başvurusunda bulundu. Taşeron firmada işçi olarak çalışmaya başlayan İbik, küçük kızını da tedavisi için İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne yatırdı.

YOLU TARİF EDİYOrdu

Kızını tedavi ettirebilmenin mutluluğunu yaşayan İbik, geçen salı günü Büyükoba Köyü’ndeki şantiyeye giden, firmaya ait 34 05 12128 plakalı kepçeye binip 49 yaşındaki operatör Dursun Ayhın’a yolu tarif etti. Köy yakınlarına gelen kepçe Kuşkaya Mevkii’nde geri geri geldiği sırada operatör Ayhın’ın kontrolünden çıkıp yol kenarındaki tarlaya devrildi ve ters döndü. Kazayı görenler jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık görevlileri operatörün yanında oturan İbik’in boynunun kırıldığını ve olay yerinde can verdiğini belirledi. Ağır yaralanan operatör Ayhın, 2 saatlik çalışmanın ardından güçlükle kepçenin altından çıkarıldı ve ambulansla Bergama Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı.

Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı. – İzmir / Kınık

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2011/12/11/sigortali-ise-basladi-kazada-oldu/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.