Cami inşaatı çöktü: 1 ölü, 8 yaralı

Cami inşaatı çöktü: 1 ölü, 8 yaralı
17.12.2011 – 13:14

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, cami inşaatında meydana gelen göçük sonucu enkaz altında kalan 9 işçiden 8’inin yaralı olarak kurtarıldığını, 1 işçinin ise hayatını kaybettiğini bildirdi.
Acıgöl’deki bir cami inşaatında meydana gelen göçük sonrası ilçeye giden Vali Abdurrahman Savaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, olay yerinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.
Vali Savaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Organize Sanayi Bölgesindeki caminin hayırseverler ve iş adamları tarafından yaptırıldığını bildirdi. Cami inşaatının yaklaşık 2 yıldır sürdüğünü dile getiren Savaş, ”İnşaatta sabah saatlerinde bu üzücü olay meydana geldi. 10 kadar işçi buradaydı. 9’u inşaatta çalışıyordu. Göçük nedeniyle 8 işçi yaralı olarak kurtarıldı, 1 işçiyi de maalesef kaybettik’ dedi.
Nevşehir Belediye Başkanı Ünver de, olaydan duydukları üzüntüyü dile getirdi.
Bu arada enkaz altında kalarak yaşamını yitiren işçinin Ordu nüfusuna kayıtlı Ahmet Ağca (31) olduğu belirlendi.
Cami inşaatında iskelenin çökmesi sonucu meydana gelen göçük nedeniyle enkaz altında kalan başka işçi bulunmadığı bildirilirken, jandarma ekiplerinin her ihtimale karşı enkaz tamamen kaldırılıncaya kadar köpekler ile arama çalışmalarını sürdüreceği kaydedildi.
Acıgöl ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden caminin kubbesi için kurulan iskelenin çökmesi sonucu yaralanan 8 işçinin tedavileri ise Nevşehir Devlet Hastanesi ile bir özel hastanede sürüyor.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2011/12/17/cami-insaati-coktu-1-olu-8-yarali/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.