Esenyurt’ta yangın faciası – 12 Mart 2012

Esenyurt’ta yangın faciası
İstanbul Esenyurt’ta bir inşaatın şantiyesinde inşaat işçilerinin kaldığı çadırlarda çıkan yangın sonucu 11 inşaat işçisi hayatını kaybetti.

Esenyurt’ta bir AVM inşaatının şantiyesinde işçilerinin kaldığı çadırda elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında 11 işçi yaşamını yitirdi. Yangın, saat 21.00 sıralarında Güzelyurt Mahallesi 12 . Cadde üzerinde bulunan inşaat şantiyesinde işçilerin kaldığı 3 çadırda çıktı. Elektrik sobası ile ısınan ve 15 kişilik olduğu belirtilen çadırda işçiler yangına uykularında yakalandı.
Yangın kısa sürede bitişikteki 2 çadıra daha sıçradı. Alevler, bez çadırların tamamını sardı ve işçilerden bazıları yanarak bazıları da dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdi.
İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans gönderildi. Yangını söndüren itfaiye ekipleri, tamamen yanan çadırlarda yapılan incelemede 11 işçinin cesedine ulaşıldı.
Olay yerine gelerek inceleme yapan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ölü sayısını ilk olarak 14 olarak açıkladı. Ancak İstanbul Valiliği ölü sayısını 11 olarak açıkladı.
BAKANLIK MÜFETTİŞ GÖNDERDİ
Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yangınla ilgili ”hem sosyal güvenlik ve rehberlik bakımından hem de iş teftişi bakımından” inceleme başlattı. Konuyla ilgili görevlendirilen müfettişler olay yerine gönderildi.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2012/03/12/esenyurtta-yangin-faciasi-12-mart-2012/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.