Giresun’daki HES inşaatında heyelan: 4 işçi öldü

Giresun’daki HES inşaatında heyelan: 4 işçi öldü

ATAKAN ÇITLAK GİRESUN – 16.05.2012

Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Kızıltaş köyünde yapımı süren hidroelektrik santrali (HES) inşaatında göçük meydana geldi.

Mustafa Yiğit, Kenan Özdemir, Kerem Erdem ve Eren Erdem isimli 4 işçi hayatını kaybetti. Göçük sırasında yaralanan işçi Zafer Kırlak hastanede tedavi altına alındı. Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, “Heyelan, su kalıplarının konulması için açılan yerde oluşmuş. Bölgede kar suları toprağı yumuşatmaya başladı. Tedbirsizlik mi kaza mı bilemiyoruz ama bu olay olmuş. 4 işçimizi kaybettik.” bilgisini verdi. Ölen işçilerden Mustafa Yiğit’in kuzeni Şener Yiğit, aynı inşaatta vardiyalı çalıştığını, olay sırasında vardiyası olmadığı için istirahatte bulunduğunu anlattı. Yiğit, heyelanın inşaat sahası yakınındaki bir evin istimlak edilmemesi sebebiyle yaşandığını ileri sürdü.

Giresun’un Dereli ilçesinde hidroelektrik santrali (HES) inşaatında oluşan toprak kaymasında 4 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, ilçeye bağlı Kızıltaş köyünde yapımı süren HES inşaatında toprak kayması meydana geldiğini belirterek, “Heyelan, su kalıplarının konulması için açılan yerde oluşmuş. Olayda dört kişi öldü, bir kişi de yaralandı.” diye konuştu. Kazada hayatını kaybedenlerin isimlerinin Mustafa Yiğit, Kenan Özdemir, Kerem Erdem ve Eren Erdem olduğu, Zafer Kırlak’ın ise yaralandığı öğrenildi.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2012/05/16/giresundaki-hes-insaatinda-heyelan-4-isci-oldu/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.