Çimento faciası

807357_detay29 Aralık 2012 Cumartesi, 12:48:54Güncelleme: 12:50:40
.
İnşaata çimento fışkırtan hortum, kontrolden çıkıp yandaki evin duvarını yıkarak tonlarca çimentoyu, anne ve oğlunun bulunduğu odaya boşalttı

Bursa’da inşaat çalışması devam eden alışveriş merkezine beton mikser ile dökülmek istenen hazır beton çimentosu fışkırtan hortum, yan binadaki evin duvarını kırdı. Odaya dolan tonlarca çimento 4 yaşındaki Enes Çeçen’in bacağının kırılmasına, karnını doyuran annesi 29 yaşındaki Mevlüde Çeçen’in yaralanmasına neden oldu. Komşuları tarafından hastaneye kaldırılan anne ve oğlu tedavi altına alındı.

MUTLU MUTLU OTURUYORLARDI
Olay, Bursa’nın merkez Yıldırım İlçesi Hacivat Mahallesi Ankara Caddesi’nde meydana geldi. 3 katlı evin 2’nci katında oturan Mevlüde Çeçen, oturma odasında çizgi film izleyen oğlu Enes’e yemek yedirmek istedi. Bu sırada binanın hemen yanında bulunan alışveriş merkezinin 2’nci katına dökülmek için beton mikser ile hazır beton çimentosu getirildi. İkinci kattaki zemine dökülmek istenen çimentoyu fışkırtan mikserin hortumu, dikkatsizlik sonucu Çeçen ailesinin oturma odasının duvarına çarpıp yıkılmasına ve tonlarca çimentonun oturma odasına dolmasına neden oldu.

BETON VE ÇEKYAT ARASINA SIKIŞTI
Oğlunun karnını doyuyurken odanın duvarının yıkılması ile korkan, eve dolan döküm için hazırlanan çimentoyu görünce paniğe kapılan Mevlüde Çeçen, beton ile çekyat arasına sıkıştı. Bağırarak yardım isteyen Mevlüde Çeçen’in sesini duyan inşaat işçileri beton dökümünü durdurup komşular ile birlikte inşaattan evin balkonuna geçip içeri girdi. Olayda sağ bacağı kırılan Enes Çeçen ile vücudunda sıyrıklar oluşan Mevlüde Çeçen, çağrılan ambulans ile Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

BABA: BÖYLE BİR ŞEYİ GÖRSEM İNANMAZDIM
Olayı duyunca eve gelen 32 yaşındaki Faruk Çeçen, şunları anlattı: “Çalışırken telefon açan komşularım, evimin oturma odasına beton dolduğunu söyledi. İnanamadım. Eve geldiğimde gözlerime inanamadım. Eve gelen işçiler dökülen çimentoyu yıkılan duvarın arasından zemine döktü. Kimse bize ’Geçmiş olsun’ dahi demedi. Böyle bir olayı görsem inanmazdım.”

Mevlüde Çeçen ise, oğlu Enes’in karnını doyururken duvarın yıkıldığını, odaya çimento dolmaya başladığını görünce ne olduğunu anlamadığını belirterek, “Dökülen çimentonun arasında kalarak öleceğiz’ diye çok korktum. Yine de verilmiş sadakamız varmış” diye konuştu. Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

(DHA)

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2012/12/31/cimento-faciasi/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.