Havaalanı inşaatında hortum dehşeti

ADANA
Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, hortum nedeniyle Yenice beldesi yakınlarındaki Çukurova Bölgesel Havaalanı inşaatındaki prefabrike binanın çatısının uçması sonucu 1 işçinin öldüğünü, 14 işçinin yaralandığını bildirdi
Güldibi, yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Yenice beldesinin Ballıca ve Çiçekli köyleri arasında yapımı süren havaalanının şantiyesinde, işçilere ait yemekhane ve yatakhanenin bulunduğu prefabrike binanın çatısının öğlen saatlerinde çıkan hortum nedeniyle uçtuğunu söyledi.

Olayda 1 işçinin hayatını kaybettiğini 14 işçinin de yaralandığını ifade eden Güldibi, yaralıların Tarsus ve Mersin’deki hastanelerde tedavi altına alındığını belirterek, şunları kaydetti:
“Öğle saatlerinde şiddetli yağıştan dolayı işçiler istirahate ayrılmış. Bu sırada deniz tarafından gelen hortum yemekhane ve yatakhanenin bulunduğu yapının çatısını uçurmuş ve bina kullanılamaz hale gelmiş. Maalesef 1 işçimiz hayatını kaybetti. 14 yaralının tedavileri sürüyor. Şu anda Mersin’den AFAD ve sivil savunma ekiplerimiz geldi. Olay yerinde inceleme yapıyorlar.”

Olayda Hasan Kafacı’nın öldüğü, Nevzat Töre, Mustafa Yılmaz, Hasan Gök, Güngör Yayla, Salih Kocakurt, Sabri Aktan, Murat Akbaş, Musa Yılmaz, Veysi Ödemiş, İbrahim Karakoç, Şehabettin Duymak, Mansur Kulaç, Ahmet Sağır ve Cemal Karaman’ın yaralandığı öğrenildi.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2013/05/20/havaalani-insaatinda-hortum-dehseti/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.