Baba affetti ama devlet affetmedi

Fabrikada ölen çocuğun babası maddi ve manevi tazminat karşılandığı gerekçesiyle şikayetini geri çekti. Bakanlık avukatı patronun tam kusurlu olduğunu bildirince sanık tahliye edilmedi.

Adana’da Kick Boks Dünya 2’cisi Ali Koç’a ait plastik fabrikasında işçi olarak çalışan 13 yaşındaki İlkokul 7’nci sınıf öğrencisi Ahmet Yıldız, enjeksiyon makinesine sıkıştı. Yaralanan çocuk, işyeri sahibi Ali Koç tarafından Adana Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Koç’un hastane görevlilerine “Plakasını alamadığımız bir otomobil çarpıp kaçtı” dediği Ahmet Yıldız, yapılan tüm müdahaleye karşın öldü. Ancak doktorlar olayın trafik kazası olma ihtimalini sıfır olarak rapor etti.

Kick Boks çalışmam lazım dedi

Yalanı ortaya çıkan işyeri sahibi Ali Koç hakkında ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı ve tutuklandı. Davaya Aile ve Sosyal Polikitalar Bakanlığı da müdahil oldu. Dünkü duruşmaya katılan Mustafa Yıldız, maddi ve manevi zararlarının karşılandığını belirterek sanıktan şikayetçi olmadığını bildirdi. Daha önceki ifadelerinde şikayetçi olduğunu söyleyen Yıldız, “Oğlumu Allah verdi, Allah aldı. Eceli öyledir, kaderi öyledir” dedi. ‘Tam kusurlu’ olduğu bildirilen bilirkişi raporunu kabul etmeyen sanık Koç ise “O makinenin daha iyileri de vardı. Ancak benim gücüm ona yetti. Onunla çalışıyordum. Bu yüzden bilirkişi raporunu kabul etmiyorum” ifadesini kullandı. Koç, kendisinin kick boks sporcusu olduğunu ve haziran ayında yapılacak olan Dünya Kick Boks Şampiyonası’na katılması gerektiğini belirterek tahliye talebinde bulundu. Ancak mahkeme sanığın bu isteğini reddetti ve duruşmayı ileri tarihe erteledi.

http://haber.stargazete.com/sondakika/baba-affetti-ama-devlet-affetmedi/haber-757022

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2013/06/06/baba-affetti-ama-devlet-affetmedi/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.