METAN GAZI CAN ALDI: 2 ÖLÜ, 3 YARALI

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde, kanalizasyon terfi istasyonunda ilaçlama yapan işçilerden Veysel Turgut ve Osman Sarı öldü, kurtarma çalışmaları sırasında gazdan etkilenen aralarında itfaiyecilerinde bulunduğu 3 kişi de hastanelik oldu.
Yavansu Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait kanalizasyon terfi istasyonda ilaçlama yapmak için işçiler Veysel Turgut, Osman Sarı ve Adnan Özkaya çukura indi. Bir süre sonra içerideki metan gazından etkilenen ekip dışarı çıkmaya çalıştı. İşçilerden Osman Sarı tırmanırken dengesini kaybederek, ekip amiri Veysel Turgut da arkadaşını kurtarmaya çalışırken çukura düştü. İhbar üzerine Kuşadası itfaiye ekipleri olay yerine gidip kurtarma çalışması başlattı. İşçilerden Osman Sarı ve Adnan Özkaya çalışmalar sonucu kurtarıldı. Çukur içindeki suya düşen Veysel Turgut’u dışarı çıkarmak isteyen itfaiye erleri Hasan Harman Kaya ve Uğur Apaydın metan gazından etkilenerek içeride kaldı.

İtfaiye ekiplerinin de gazdan etkilenmesi üzerine Kuşadası Arama Kurtarma ekiplerinden yardım istendi. AKUT’un donanımlı ekibi metan gazından zehirlenenleri kısa sürede çukurdan çıkardı. Yaklaşık yarım saatlik çalışma sonunda Veysel Turgut’un cesedine ulaşıldı. Gazdan etkilenen 4 kişi Kuşadası Devlet Hasvtanesi’nde tedaviye alındı. Ölen Turgut’un cesedi de morga kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Gelişmeleri olay yerinden takip eden ve AKUT ekiplerine teşekkür eden Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan, “Maalesef ilaçlama ekip amiri Veysel Turgut’u kaybettik. Osman Sarı ise düşerken kafasını çarptığı için beyin sarsıntısı geçirdiğinden müşahade altında, sağlık durumu ağır. Metan gazından zehirlenen diğer arkadaşlar ise Kuşadası Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı” dedi. Sarı, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23671339.asp

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2013/07/08/metan-gazi-can-aldi-2-olu-3-yarali/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.