Tekirdağ’da elektrik akımına kapılan 49 yaşındaki inşaat işçisi öldü.

Olay Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı Mürefte Beledisi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir inşaatın 3. katında çalışan inşaat kalfası Metin Acar (49) bulunduğu kata tahta çekerken tahtanın elektrik tellerine değmesi sonucu elektrik akımına kapıldı. İnşaattın üstünden geçen yüksek gerilime kapılan Acar, çarpmanın etkisi ile 3. kattan aşağı düştü.

Boynu ve sol bacağı kırılan Acar’a ilk müdahaleyi olay yerinde bulunan abisi Satılmış Acar ve amca çocuğu Bekir Acar yaptı. Akrabaları tarafından Şarköy Devlet Hastanesine götürülen Acar’ın nöbetçi doktor tarafından yapılan muayenesinin ardından boynunun kırılması nedeniyle öldüğünü belirlendi. Acar’ın cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

Öte yandan, Şarköy Savcısı Mahmut Badıllı Tekirdağ’dan gelen Jandarma olay yeri inceleme ekibiyle olayın meydana geldiği inşaata incelemeler yaparak ihmali olanlar hakkında soruşturma başlattı.

İnşaat sahibi Nida Sezer, apartmanların üzerinden geçen yüksek gerilimin kaldırılmasına dair dilekçe ile başvurularda bulunduklarını dile getirerek, ”Biz defalarca yetkililere dilekçeli başvuru yaptık.Aynı sorun Şarköy İstiklal Mahallesi Nazım Bey sokaktaki inşaatımızda da var. Burada da trafo olduğundan yüksek gerilim telleri binamızın üstünden geçiyor” dedi.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2013/12/07/tekirdagda-elektrik-akimina-kapilan-49-yasindaki-insaat-iscisi-oldu/

1 ping

  1. […] insaattaisguvenligi.com […]

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.