Esenyurt’ta binada göçük: Can kaybı var

Esenyurt’ta beş katlı binanın bodrum katında kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte bir kişi hayatını kaybetti. Öte yandan Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan otel inşaatında çalışan işçilerden Hacı Ceylan bilinmeyen bir nedenle 4’üncü kattan düştü. Ambulansa alınarak Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılan Hacı Ceylan burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Kaza sonrasında basın mensubu ile inşaat çalışanları arasında gerginlik yaşandı.

1 Temmuz 2017 14:44

Olay, İncirtepe Mahallesi 243 Sokak üzerinde bulunan inşaatın büyük bir bölümü tamamlanmış binanın zemin katında meydana geldi. 62 yaşındaki işçi Kadir Beser, binanın kanalizasyon çalışması sırasında göçük meyanda geldi. İşçi Beser, göçüğün altında kaldı. Bunun üzerine diğer işçiler durumu hemen itfaiye ve sağlık polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri vücudunun büyük bir bölümü kadar göçük altında kalan Kadir Beser’i 

kurtarmak için çalışma başlattı. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından, işçinin cansız bedeni göçük altından çıkarıldı. Ceset torbasına konulan Beser, ambulansla Esenyurt Devlet Hastanesi’nin morguna götürüldü. Bu arada, haberi alan Kadir Beser’in kızı olay yerinde sinir krizleri geçirdi. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.İSTANBUL’UN GÖBEĞİNDE OTEL İNŞAATINDA ÖLÜM

Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan otel inşaatında çalışan işçilerden Hacı Ceylan bilinmeyen bir nedenle 4’üncü kattan düştü. Diğer inşaat çalışanlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır yaralı Hacı Ceylan’a ilk müdahalede bulunarak kalp masajı yaptı.

Yaralının sedye ile ambulansa taşınması sırasında sağlık ekibinden bir kişi ve inşaat çalışanı; basın mensubunun hiçbir engel olmamasına ve uzakta olmasına rağmen yaralıyı taşımak yerine çekim yapan basın mensubuna tepki gösterdi. Basın mensubu da “Bir an önce adamı çıkarıp götürün, bir an önce adamı götürmek varken neden tartışıyorsunuz” dedi.

Bu sırada inşaatta çalışan bir kişi kameraya yumruk attı. Ambulansa alınarak Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılan Hacı Ceylan burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Polis olay sonrası soruşturma başlattı. (DHA)

http://www.mynet.com/haber/guncel/son-dakika-esenyurtta-binada-gocuk-can-kaybi-var-3121933-1

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2017/07/02/esenyurtta-binada-gocuk-can-kaybi-var/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.