Nazilli’deki iş kazasında, faciadan dönüldü!

Nazilli’deki iş kazasında, faciadan dönüldü!

Nazilli’de İnci Yapı inşaatına beton döken firmaya ait pompa, bir binanın üzerine düştü. Meydana gelen iş kazasında şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, firma çalışanları olayı görüntülemeye çalışan Gazeteci Murat Gürkan’a müdahale edip, çekim yapmasını engelleyerek tehditler savurdu.

Nazilli’deki iş kazasında, faciadan dönüldü!

  •  24 Ocak 2018, Çarşamba 10:42

Olay akşam saatlerinde, Yeni Mahalle’de bulunan İnci yapıya ait inşaat alanında meydana geldi. Dar olan 153 sokak üzerinde inşaat alanına beton dökmeye çalışan bir firmaya ait beton pompasının tam açılmayan hidrolik ayağı, açılan boomun ağır gelmesiyle birlikte sokakta bulunan iki katlı binaya çarptı. Şans eseri binanın ikinci kat balkon demirine çarpan boom, fazla hasara neden olmadı.
  ÇEKİM YAPAN GAZETECİYİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIP TEHDİT ETTİLER
Kaza haberini duyarak olay yerine giden gazeteci Murat Gürkan’ın çekim yaptığı sırada yanına gelen beton firması çalışanları ise görüntü almasını engellemeye çalıştı. Firma sahibi olduğunu söyleyen bir kişi, gazeteciyi görüntüleri yayınlamaması konusunda tehdit etti.
  “KORKU İÇİNDE YAŞIYORUZ”
İnşaatın başlamasıyla birlikte ufak tefek çeşitli kazaların yaşandığını iddia eden mahalle sakinleri ise her an korku içinde yaşadıklarını belirterek, “Büyük bir alan üzerinde açılan derin temel çukuru nedeniyle toprak kayması korkusuyla yaşıyoruz. Bu korku yetmezmiş gibi de inşaatın gürültüsü bir yana toz duman yüzünden kapı ve pencerelerimizi açamaz hale geldik. İleride daha büyük ölümlü kazaların ve faciaların yaşanmaması için dua ediyoruz” diye konuştular.

http://www.sesgazetesi.com.tr/asayis/nazillideki-is-kazasinda-faciadan-donuldu/13707

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2018/01/28/nazillideki-is-kazasinda-faciadan-donuldu/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.