İş kazası olmayan işyerine vergi ve prim indirimi

İş kazası olmayan işyerine vergi ve prim indirimi

%C4%B0%C5%9F+kazas%C4%B1+olmayan+i%C5%9Fyerine+vergi+ve+prim+indirimi

İş kazalarındaki ölüm ve yaralanmaları azaltmak için yeni tedbirler geliyor. Ölüm ya da iş göremezlikle sonuçlanan kazaların yaşanmadığı işyerlerine teşvik var.

Doruk ÇAKAR 

Ölüm ya da sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası bulunmayan işyerleri, devletten teşvik alacak. İş kazalarını azaltmayı ve olası kazalarda can kaybını önlemeyi hedefleyen AK Parti, bu kapsamda yeni bir uygulama hayata geçirecek. Seçim sonrası kurulacak yeni hükümetin gündeminde de iş kazalarını ve olası kayıpları azaltmak yer alacak. Bu amaçla kazasız işyerleri teşvik mekanizmasıyla ödüllendirilecek.

Yani ölümle ve sürekli iş göremezlikle sonuçlanan iş kazası olmayan, 10’dan fazla çalışanı bulunan çok tehlikeli işyerlerine teşvik uygulanacak. Söz konusu teşviklerin vergi ve prim borçlarını kapsayan indirimler şeklinde işverene yansıması bekleniyor.

400 bin çalışan ‘belgeli’ olacak

BU arada eğitim ve istihdam arasındaki uyumu sağlama görevini yerine getiren Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), nitelikli insan kaynağının oluşması için mesleklere standart, çalışanlara belge kazandırmaya devam

ediyor. Bu da iş güvenliğinin artmasında etkili oluyor. Bu kapsamda bugüne kadar 333 bin 901 çalışana yeterlilik belgesi veren Mesleki Yeterlilik Kurumu, yıl sonuna kadar 400 bin çalışanı belgelendirmeyi hedefliyor.

https://www.aksam.com.tr/ekonomi/is-kazasi-olmayan-isyerine-vergi-ve-prim-indirimi/haber-744074

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2018/06/11/is-kazasi-olmayan-isyerine-vergi-ve-prim-indirimi/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.