TÜİK İşgücü Girdi Endeksleri 3. Çeyrek Raporu Yayımlandı, İnşaat Sektörü Yükselişini Sürdürdü!

TÜİK İşgücü Girdi Endeksleri, III. Çeyrek: Temmuz – Eylül, 2020 raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre istihdam endeksi yıllık yüzde 2,6 oranında artış gösterirken, çalışılan saat endeksi ise düşüş gösterdi. Brüt ücret-maaş endeksi yıllık yüzde 6,4 arttı.

TÜİK İşgücü Girdi Endeksleri 3. Çeyrek Raporu Yayımlandı, İnşaat Sektörü Yükselişini Sürdürdü!

20 Kasım 2020 Cuma 10:00Abone Ol Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK İşgücü Girdi Endeksleri, III. Çeyrek: Temmuz – Eylül, 2020 raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre inşaat sektöründe istihdam endeksi 2020 yılının Temmuz ve Eylül aylarında verilen destek kredilerinin de etkisi ile yükseliş gösterdi.  İSTİHDAM ENDEKSİ YILLIK YÜZDE 2.6 ORANINDA ARTIŞ GÖSTERDİ!  TÜİK tarafından açıklanan verilere göre sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında istihdam endeksi, 2020 yılı lll. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2,6 arttı. Yaşanan artış alt sektörler incelendiğinde, endeks; sanayi sektöründe yüzde 4,7 oranında, inşaat sektöründe yüzde 7,6 oranında ve ticaret-hizmet sektörlerinde ise yüzde 0,3 seviyesinde gerçekleşti. 

İnşaat sektörü verilen desteklerin de etkisi ile bir önceki çeyreğe oranla yüzde 9.3 oranında istihdam endeksi artışı gösterdi. Çalışılan saat endeksi ise inşaat sektöründe yıllık bazda yüzde 4.7 oranında ve bir önceki çeyreğe oranla yüzde 31,7 oranında yükseliş gösterdi. Brüt ücret-maaş endeksi çeyreklik bazda inşaat sektöründe yüzde 20,8 oranında artış gösterirken yıllık bazda ise yüzde 12 rakamı ile sınırlı kaldı. 

Haberin Tamamı İçin: https://www.emlak365.com/ekonomi/tuik-isgucu-girdi-endeksleri-3-ceyrek-raporu-yayimlandi-insaat-h38317.html

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://insaattaisguvenligi.com/2020/11/22/tuik-isgucu-girdi-endeksleri-3-ceyrek-raporu-yayimlandi-insaat-sektoru-yukselisini-surdurdu/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.