Kayserili öğrenci inşaatın 9. katından düşerek hayatını kaybetti

29 Aralık 2011 Perşembe
Kayseri’de 18 yaşındaki üniversite öğrencisi, çalıştığı inşaatın 9’uncu katından asansör boşluğuna düşerek feci şekilde hayatını kaybetti. İş arkadaşları ve polis, gencin öldüğünü inşaata gelen babasına bir türlü söylemedi.
Kocasinan ilçesi Erciyesevler Mahallesi Ardıç Sokak’ta bir inşaatta çalışan Erciyes Üniversitesi Kayseri Meslek Yüksekokulu Makine Bölümü 2. sınıf öğrencisi C.T., yük asansörü yardımıyla üst kata tuğla çıkarmak istedi. İddiaya göre 9. kata geldiğinde asansör halatının kopmasıyla boşluğa düşen üniversiteli genç, feci şekilde hayatını kaybetti. Düşerken kolu kopan gencin başından da darbe aldığı görüldü. İş arkadaşları yaşanan olayın şokunu üzerinden atamazken, polis olay yerine güvenlik şeridi çekilerek
bölgede inceleme yaptı.
Öte yandan inşaat alanına gelen C.T.’nin babası Ahmet T., polis ve iş arkadaşlarının yanına koşarak ne olduğunu anlamaya çalıştı. Polis ve gencin arkadaşları, oğlunun öldüğünü bir türlü söylemedikleri Ahmet T.’yi inşaat alanından uzaklaştırmak istedi. Bir süre sonra durumu öğrenen baba sinir krizleri geçirdi.
Derslerinde başarılı olduğu belirtilen C.T.’nin cansız bedeni, savcının yaptığı incelemenin ardından hastane morguna kaldırıldı.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2012/01/02/kayserili-ogrenci-insaatin-9-katindan-duserek-hayatini-kaybetti/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.