Tekstil Fabrikasında Patlama

Kahramanmaraş’ta kot boyama fabrikasındaki patlamada 4 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.
Kahramanmaraş’taki kot boyama fabrikasında meydana gelen patlamada ölü sayısı 4’e, yaralı sayısı ise 9’a yükseldi. Yaralıların hastanelerdeki tedavisi sürdürülürken patlama sonrası enkaz altında kalan 1 kişi de kurtarılmaya çalışılıyor.

Kahramanmaraş – Kayseri karayolunun 6. kilometresinde yer alan fabrikanın, buhar bölümündeki kazanda meydana gelen patlamaya ilk müdahaleyi yapan Kahramanmaraş itfaiyesi, yangını söndürdü.

Daha sonra kurtarma ekipleri, patlamayla oluşan enkaz altında olduğu belirtilen 13 çalışanı çıkarmaya başladı. Bu çalışanlardan 12 tanesine kısa sürede ulaşan ekipler, 2 kişinin cansız bedenine ulaşırken 10 kişiyi de yaralı halde kurtardı. Ancak yaralılardan 2 kişi, daha sonra hayatını kaybetti.

Fabrikaya gelen ambulanslar, yaralıları Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Yıkıntı altında olduğu tahmin edilen 1 kişiyi çıkarma çalışmaları da sürüyor. Patlamayla fabrikanın büyük bir bölümü çökerken ekiplerin arama kurtarma çalışmaları ve vinç ve iş makineleriyle fabrikanın çöken bölümünün enkazını kaldırma çalışmaları da sürüyor.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2012/04/14/tekstil-fabrikasinda-patlama/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.