26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası ŞANLIURFA da

Gelişen teknoloji ve değişen çalışma koşulları iş sağlığı ve güvenliği konusuna verilen önemi artırmaktadır. Daha sağlıklı ve daha güvenli işyeri ortamı, daha verimli bir çalışmanın da ön koşuludur. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde iş sağlığı ve güvenliği, toplumsal kalkınmanın belirleyici unsurları arasında yer almaktadır. Ülkemizde de iş sağlığı ve güvenliği alanında çok ciddi tedbirlerin alınmasına ihtiyaç bulunmaktadır.

Bu kapsamda, Bakanlığımızca her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında, iş sağlığı ve güvenliği konularını tartışmak ve çözüm yolları bulmak amacıyla, “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” düzenlenmektedir.

Bu yıl düzenlenecek olan “26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” 04-06 Mayıs 2012 tarihlerinde Şanlıurfa’da, saat 10.00’da açılış töreni ile başlayacak ve Hafta etkinlikleri aşağıda belirtilen konu başlıklarının tartışıldığı panellerle devam edecektir.
Tarımda İş Kazaları ve İş Güvenliğinin Önemi
Tarım Sektöründe Sağlık Riskleri ve Meslek Hastalıklarından Koruma
Tarımda Kişisel Koruyucu Donanımlar ve Önemi

“26. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” etkinliklerine katılım ücretli olmayıp bütün masrafları (ulaşım, konaklama vb) katılımcıların kendilerine ait olmak üzere Kurumunuzu/İşyerinizi temsilen katılması uygun görülen personelin 02 Mayıs 2012 tarihine kadar (www.isghaftasi.com) sayfamızdan online kayıt yaptırması gerekmektedir. Ayrıca etkinlik alanında kurulacak kayıt masalarından da kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2012/04/22/26-is-sagligi-ve-guvenligi-haftasi-sanliurfa-da/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.