Taşıdığı yük eceli oldu

Taşıdığı yük eceli oldu
Pendik’te bir site inşaatına yük getiren kamyon şoförü, halatı kopan vinçten üzerine düşen beton blokların altında kalarak feci şekilde can verdi
29 Mayıs 2012 – 23:26
Yazı Boyutu:
Olay saat 17.00 sıralarında Pendik Kurtköy’de yapımı devam eden bir site inşaatında meydana geldi. Hamza Yaşar (44) 34 TA 2579 plakalı kamyonuyla inşaat alanına duvar yapımı için kullanılan beton blokları getirdi. Hamza Yaşar, kamyonun kasasındaki beton bloklar vinç yardımıyla inşaat halindeki binaya kaldırılırken, kamyonun farlarını kontrol etmek üzere arka tarafa geçti.

Talihsiz adam burada farlara bakarken, tepesindeki vinçte bulunan yüzlerce kilo ağırlığındaki beton bloklar halatın kopmasıyla birlikte üzerine düştü. Kamyon şoförü, yaklaşık 20 metre yüksekten üzerine düşen beton blokların altında kalarak feci şekilde can verdi. İnşaatta çalışanlar ve vinç operatörü büyük bir şok yaşarken, hemen sağlık ekiplerine haber verildi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde de Yaşar’ın hayatını kaybettiği anlaşıldı. Akıl almaz olayın ardından inşaat alanına gelen polis ve olay yeri inceleme ekipleri detaylı bir çalışma yaptı.

İnşaatta çalışan bir işçi, “bir anda oldu, kamyonun arka farlarını tamir ediyordu üzerine düştüğünü bile görmedi” diye konuştu. Feci ölümün ardından diğer çalışanlarda büyük şok yaşarken herkes bir köşede üzgün bir şekilde polisin çalışmasını izledi.

Getirdiği yükün üzerine düşmesi sonucu feci şekilde hayatını kaybeden Hamza Yaşar’ın cesedi savcının incelemesinin ardından Pendik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken şantiye şefi ve vinç operatörü ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2012/05/30/tasidigi-yuk-eceli-oldu/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.