3. Kattan Düşen İşçiyi Havada Yakaladı

Haber Yayın Tarihi : 25.06.2012 22:58
İnşaattan düştüğünü gördüğü meslektaşını havada yakaladı, işçinin hayatını kurtardı.
Çorlu’da bir binanın dış cephesini onarırken iskeleden düşen inşaat işçisi genci, yoldan geçen bir başka inşaat ustası havada yakalamaya çalışarak kurtardı.

Alınan bilgiye göre Şeyh Sinan Mahallesi’nde iskele kurulu bir apartmanın 3. katında dış cephe sıvası yapan 16 yaşındaki Yaşar Sert, dengesini kaybederek düştü.

Bu sırada olay yerinden geçen ve başka bir inşaatta çalışan 32 yaşındaki İbrahim Türksoy, yardım çığlıklarını duyduğu Sert’i tutmaya çalıştı.

Türksoy’un hamlesiyle yere düşme şiddeti azalan Sert, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Genç işçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“BENİM YERİMDE KİM OLSA AYNISINI YAPARDI”

İbrahim Türksoy, iskeleden düşen gencin çığlıkları üzerine kendisini yakalamak için hamle yaptığını ve bu hareketiyle genç işçinin hayatını kurtardığını söyledi.

Bir kişinin hayatını kurtardığı için mutlu olduğunu dile getiren İbrahim Türksoy, olay anını şöyle anlattı:

“Yoldan geçiyordum. İskeleden düşen birini gördüm. (Abi, abi beni tut) diye seslendi. Ben de kollarımı açarak kendisini tuttum. Tutmamın etkisiyle düşmesi yavaşlayan arkadaşın hayatı kurtuldu. Benim yerimde kim olsa aynısını yapardı. En çok da bir meslektaşımın hayatını kurtardığım için sevinçliyim”

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2012/06/26/3-kattan-dusen-isciyi-havada-yakaladi/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.