Cesedi Direkte 1,5 Saat Asılı Kaldı

Batman’da çıktığı elektrik direğinde akıma kapılarak ölen teknisyen, tam 1 buçuk saat o halde kaldı.
Batman’da bayramın birinci gününde bölgede yaşayan vatandaşlar elektriksiz kalmasın diye bir elektrik direğinde onarım çalışması yapan 35 yaşındaki teknisyen feci şekilde can verdi.

ÖLÜMÜ DEĞİL SONRASINDA YAŞANANLAR YÜREK YAKTI

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Hisar beldesinde bayramın birinci gününde görülen elektrik kesintilerini onarmak isteyen DEDAŞ görevlisi, 35 yaşındaki Orhan Yıldız, çıktığı yüksek gerilim hattında akıma kapılarak öldü. Yıldız’ın ölümünden çok daha sonra yaşananlar yürek yaktı. Orhan Yıldız’ın cesedi, elektrik direğinde 1.5 saat asılı kaldı.

Bölge’nin elektrik dağıtımı ve bakımından sorumlu olan DEDAŞ’ın bünyesinde çalışan Orhan Yıldız, arızayı gidermek için çıktığı yüksek gerilim hattında sebebi bilinmeyen bir şekilde akıma kapılarak hayatını kaybetti.

Teknisyeni indirmeye çekinen çevredeki insanlar, akıma kapılmaktan çekindi ve yaklaşık 1.5 saat asılı kalan, 3 çocuk babası Orhan Yıldız’ın cesedi, gelen jandarma ve savcılığın incelemesinden sonra itfaiye ekipleri tarafından indirildi.

Orhan Yıldız’ın ölüm haberini duyunca gelen yakınları, sinir krizi geçirdi. Yıldız’ın cesedi Gercüş Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsiden sonra ailesine teslim edildi. Cenaze, Gercüş’teki Garipler Mezarlığı’nda gözyaşları ve ağıtlar arasında toprağa verildi.
20 Ağustos 2012 Pazartesi Saat 11:03

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2012/08/28/cesedi-direkte-15-saat-asili-kaldi/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.