Bursa Çimento Fabrikasında Kaza 5 İşçi Yaralandı Çimento Fabrikasında Kaza 5 İşçi Yaralandı

Bursa’nın Kestel ilçesinde boşaltılan çimento silosuna temizlik amacıyla giren beş işçi, siloda biriken çimentonun dökülüp giriş kapağını kapatması sonucu çimento yığını altında kaldı.

12 Mart 2013 16:59
[4418280]
Doğan Haber Ajansı

340b

0

1

0

Bursa’nın Kestel ilçesinde boşaltılan çimento silosuna temizlik amacıyla giren beş işçi, siloda biriken çimentonun dökülüp giriş kapağını kapatması sonucu çimento yığını altında kaldı. Boğulma tehlikesi geçiren işçileri itfaiye ve sivil savunma ekipleri kurtardı. Durumları iyi olan yaralılar hastaneye kaldırıldılar.

Kestel İlçesi’nde bulunan ve Marmara Bölgesi’nin en büyük çimento fabrikalarından biri olan Bursa Çimento’da bugün öğleden sonra yaşanan iş kazası korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. İddiaya göre, olay, boşaltılan 10 bin ton kapasiteli siloda temizlik yapmak isteyen taşeron firmaya ait şirket çalışanlarından Yunus Özviran, Hasan Yük, Savaş Akgün, Mehmet Ali Güleryüz ve Yücel Koç alt kapağından temizlik için siloya girdiler. İşçiler temizlik çalışmasını sürdürürken, silonun çevresinde biriken yaklaşık 7 ton çimento dökülüp, çalışanların hava almasını da sağlayan kapağın kapanmasına neden oldu. Vücutlarının büyük bölümü yığın altında kalan işçiler panik içersinde çalıştıkları taşeron şirketin yöneticilerini aradılar. Bunun üzerine itfaiye ve sivil savunma ile 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istendi. Kısa sürede olay yerine gelen kurtarma ekipleri silo içersinde kalan işçileri çıkartıp ambulanslara koydular. Sağlık durumları iyi olan işçiler yakında bulunan Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldılar. Bazı yaralıların sedyede cep telefonu ile yakınlarına haber vermesi dikkat çekti.

Yaşanan iş kazasıyla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

[4418280] – Doğan Haber Ajansı

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2013/07/08/bursa-cimento-fabrikasinda-kaza-5-isci-yaralandi-cimento-fabrikasinda-kaza-5-isci-yaralandi/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.