YHT inşaatında görevli 2 mühendis, kamyonun altında can verdi

BİLECİK’te Yüksek Hızlı Tren (YHT) inşasında çalışan inşaat mühendisleri 54 yaşındaki yaşındaki Timuçin Kızılırmak ile 47 yaşındaki Ertan Maksut, otomobillerinin yanında çalışmaları izlerken, kamyonun çarpması sonucu can verdi.
Kaza, dün saat 18.30 sıralarında Bilecik-Bozüyük karayolunun 18’inci kilometresindeki Naldöken Kavşağı’nda meydana geldi. İnşaat mühendisi Timuçin Kızılırmak ile meslektaşı Ertan Maksut yol kenarına park ettikleri 34 US 2551 plakalı otomobilden inip YHT hattı çalışmalarını izlemeye başladı. Bu sırada, Bozüyük yönüne giden 47 yaşındaki Zafer Kapucu yönetimindeki 34 DH 6299 plakalı kamyon, kontrolden çıkarak otomobilin yanında duran Kızılırmak ve Maksut’a çarptı. Otomobil ile bariyerler arasında sıkışan 2 mühendis ağır yaralandı.

Yaralılardan Timuçin Kızılırmak, ambulansla kaldırıldığı Bozüyük Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Ertan Maksut da sevk edildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, kamyon sürücüsü Zafer Kapucu’nun gözaltına alındığını kazayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.
http://gundem.milliyet.com.tr/yht-insaatinda-gorevli-2-muhendis-/gundem/detay/1745151/default.htm

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2013/08/05/yht-insaatinda-gorevli-2-muhendis-kamyonun-altinda-can-verdi/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.