Kocaeli’nde fabrikada patlama: 1 ölü

Kocaeli’nin Kartepe İlçesi Uzunçiftlik bölgesinde kurulu ’Yıldız Sunta Fabrikası’nda basınçlı kazan patlamasının ardından yangın çıktı. 1 işçi öldü, 1 işçi de yaralandı.
Olay, saat 02.30 sıralarında meydana geldi. Alanında Türkiye’nin en büyük tesislerinden biri olan Yıldız Sunta Fabrikası’nın kazan dairesinde henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama Kartepe İlçesi’nin tamamından duyuldu. Patlama ardından başlaylan yangın kısa sürede içerdeki depolara sıçradı. Fabrikaya çok sayıda itfaiye arazözü sevkedilirken, işçilerin yakınları da fabrikanın önüne akın etti.

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

Çevresi duvarlarla çevrili fabrikaya itfaiye ve güvenlik yetkililerinin dışında kimse sokulmazken, gökyüzüne yoğun siyah dumanlar yükseldi. Patlama sırasında kazanların bulunduğu bölgede olduğu belirtilen işçilerden Celal Öztürk öldü, Şener Furuncu ise hafif yaralandı.

İtfaiye ekipleri çıkan yangını söndürürken çok sayıda ambulans da sevk edildi. Patlama sonrası olay yerine gelen Vali Vekili Ali Sözen yetkililerden bilgi aldı. Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Sözen, çalışmaların devam ettiğini ve patlamanın nedenine ilişkin ellerinde net bir bilgi olmadığını söyledi.

CENAZESİNE ULAŞILDI

Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde kurulu bulunan Yıldız Sunta Fabrikasında dün gece basınçlı kazan patlaması sırasında çöken duvar altında kalan işçilerden 30 yaşındaki Celal Öztürk’ün cesedine saat 05.00 sıralarında İtfaiye ekiplerince ulaşıldı. İşçilerden Şener Furuncu’nun ise tedavisi sürüyor.

Öztürk’ün cesedi olay yerinden alınarak otopsi yapılmak üzere Asri Mezarlık Morgu’na kaldırıldı. Acı haberi alana yakınları ise gözyaşlarına boğuldu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24501986.asp

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2013/08/16/kocaelinde-fabrikada-patlama-1-olu/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.