Ordu’da havalimanı inşaatında 1 işçi hayatını kaybetti

06.12.2013
Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde denize dolgu yapılarak inşa edilen havalimanının taş ocağında kepçeyle çalışan 25 yaşındaki Hasan Hüseyin Deniz, kopan büyük kaya parçasının üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Olay, dün gece Divane mevkiinde bulunan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatının taş dolgu ihtiyacının karşılandığı taş ocağında meydana geldi. Gece vardiyasında kepçeyle çalışan Hasan Hüseyin Deniz’in üzerine kopan kaya parçası düştü. Şantiyedeki mesai arkadaşlarının yoğun gayretine rağmen Deniz’in cesedi kepçenin içinden çıkarılamadı. Olay yerine sevk edilen AFAD, Jandarma ve 112 Acil Servis ekiplerinin de desteğiyle kırıcı yardımıyla yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından Hasan Hüseyin Deniz’in cesedi kayanın sıkıştırdığı kepçenin içinden çıkarıldı.

Hasan Hüseyin Deniz’in Trabzon’un Araklı İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, 2 ay önce çalışmak için Ordu’ya geldiği ve taş ocağına operatör olarak girdiği öğrenildi. Deniz’in cesedi daha sonra otopsiye gönderilmek üzere Ordu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

KÖYDEKİ ANNESİNE BAKIYORMUŞ

Hasan Hüseyin Deniz’in cenazesi Ordu Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Trabzon’un Araklı İlçesi Türkili Köyü’ne gönderildi. Hasan Hüseyin Deniz’in 3 yıl önce ağabeyi Tuncay Deniz’i trafik kazasında kaybettiği, babası Hüseyin Deniz’in ise 2 yıl önce vefat ettiği öğrenildi. Ağabeyi ve babasını kaybettikten sonra köyde annesi Miyase Deniz ile birlikte yaşadığı belirtilen Hasan Hüseyin Deniz’in çeşitli illerde kepçe operatörü olarak çalıştığı, 2 ay önce ise Ordu’ya gelerek havalimanı inşaatında çalışmaya başladığı kaydedildi. Akrabalarıyla Ordu’dan cenazeyi alan Türkeli Köyü muhtarı Hasan Taşkın, “Kazada ölen gencimiz, ağabeyini trafik kazasında kaybetmişti, babası da vefat etti. Çalışarak kazandığı parayla annesini bakıyordu, maddi durumları da iyi değildi” dedi. (DHA)

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2013/12/07/orduda-havalimani-insaatinda-1-isci-hayatini-kaybetti/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.