Tetanostan ölüme 6 yıl hapis istendi

İnşaat işçisi Tahsin Kayıtmaz eline batan demir nedeniyle tetanos oldu. Kayıtmaz hayatını kaybederken, iş güvenliğini sağlamadığı gerekçesiyle inşaatın proje müdürü hakkında taksirle ölüme neden olmaktan dava açıldı

İstanbul Bağcılar’da yaşayan evli ve bir çocuk babası 43 yaşındaki Tahsin Kayıtmaz, inşaat işlerinde çalışarak geçimini sağlıyordu. Kayıtmaz, 27 Mart günü Beyoğlu’nda bir inşaatta çalışmaya başladı. Kayıtmaz’ın iş sırasında eline bir demir parçası battı. Hastaneye kaldırılan Kayıtmaz’a ilk müdahale İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapıldı. Eline pansuman yapıldıktan sonra taburcu olan Kayıtmaz’ın vücudunda halsizlik mide bulantısı gibi şikayetler olmaya başladı. Rahatsızlığı giderek artan Kayıtmaz, yaralanmasından kısa bir süre sonra fenalaştı. Baygınlık geçiren inşaat işçisi Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumun ciddiyetini koruması üzerine Kayıtmaz, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Burada “tetonos” teşhisi konulan inşaat işçisi doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Kayıtmaz’ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Kayıtmaz’ın ölümünde kusurlu olduğu tespit edilen Proje Müdürü Gökhan A.’nın ifadesine başvuruldu. Gökhan A. ifadesinde, Kayıtmaz’ı yaralanmasından hemen sonra hastaneye götürerek tedavisini yaptırdığını ileri sürdü.

6 YILA KADAR HAPİS
Yürütülen soruşturma sonunda inşaatın gerekli olan iş güvenliği önlemini almayan proje müdürü hakkında “taksirle ölüme neden olma” suçundan dava açıldı. 6 yıla kadar hapsi istenen proje müdürü önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

http://www.sabah.com.tr/yasam/2017/02/21/tetanostan-olume-6-yil-hapis-istendi

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2017/02/22/tetanostan-olume-6-yil-hapis-istendi/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.