Samsun´da inşaattan düşerek ölen işçi 2 ağabeyi ile aynı kaderi paylaştı

Samsun´da inşaattan düşerek ölen işçi 2 ağabeyi ile aynı kaderi paylaştı

Samsun´da çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybeden 50 yaşındaki Nevzat Güneş, 2 ağabeyi ile aynı kaderi paylaştı. Güneş, kendisi gibi inşaattan düşerek ölen 2 ağabeyinin yanına defnedilecek.


(Özel Haber)
Samsun’un İlkadım ilçesi’nde çalıştığı inşaatın 2. katından düşerek ağır yaralanan evli ve iki çocuk babası 50 yaşındaki Nevzat Güneş Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun Bakım ünitesinde tedavi altına alınan Güneş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ordu’nun Çamaş ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Nevzat Güneş’in ölümünün ardından ise aile dramı çıktı. 9 erkek kardeş olan Nevzat Güneş’in kendisi gibi inşaat ustası olan ağabeyi Süleyman Güneş’in 10 yıl önce, diğer ağabeyi 51 yaşındaki Mehmet Güneş’in de 6 ay önce yine İstanbul’da çalıştıkları inşaattan düşerek hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Ayrıca Güneş’in diğer kardeşi 45 yaşındaki Mahmut Güneş’in de inşaattan düştüğü ancak mucize eseri ölümden döndüğü belirtildi. Nevzat Güneş, Çamaş ilçesi Kocaman Mahallesi’nde iki ağabeyi ve ölen babasının yanına defnedilecek.

3 SEVDİĞİM İNSANI KAYBETTİM
Bu arada babası gibi amcasının da inşaattan düşerek hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşadığını belirten Süleyman Muammer Güneş, inşaatlardaki iş güvenliği önlemlerinin yetersiz olmasından yakındı ve “Benim babam ve iki amcam inşaatlarda alınmayan ve kontrol edilmeyen önlemler yüzünden hayatından oldu. Ben sevdiğim 3 insanı kaybettim. Allah kimseye böyle acı yaşatmasın. Böyle kayıpların olmaması için inşaat sektöründe önlemlerin daha da arttırılması ve kontrol altında tutulması gerekmektedir” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

http://www.samsunhaberhatti.com/haber/samsunda-insaattan-duserek-olen-isci-2-agabeyi-ile-ayni-kaderi-paylasti/177679

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2017/07/02/samsunda-insaattan-duserek-olen-isci-2-agabeyi-ile-ayni-kaderi-paylasti/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.