İnşaattan Beton Zemine Düşen İşçi Ağır Yaralandı

İnşaattan Beton Zemine Düşen İşçi Ağır Yaralandı

Rahim Taşkın/Ünzüle Coşkun (ÇHBR) – Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde yapımı devam eden ve hiçbir güvenlik önlemi alınmayan inşaattan düşen kalıp işçisi beton zemine düşerek ağır yaralandı.

18 Aralık 2017 – 16:36 – Güncelleme: 18 Aralık 2017 – 16:49

Olay, Şeyhsinan Mahallesi Anafartalar Caddesi üzerinde yapımı devam eden bir inşaatta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili hiçbir önlemin alınmadığı inşaatta kalıp işçisi olarak çalışan Sadık Türk kolon kalıplarını söktüğü sırada dengesini kaybederek beton zemine düştü. Başında bareti bulunmayan Türk aldığı darbe sonrası ağır olarak yaralandı. Sadık Türk’ün düştüğünü gören çalışma arkadaşları hemen yardımına koşarak durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Türk Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Sadık Türk’ün yoğun bakım ünitesine alındığı hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Ayrıca hızla büyüyen inşaat sektöründe iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yeterli denetimlerin yapılmaması nedeniyle neredeyse her gün bir işçi hayatını kaybediyor.

http://www.corluhaber.com.tr/insaattan-beton-zemine-dusen-isci-agir-yaralandi/4103/

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2017/12/19/insaattan-beton-zemine-dusen-isci-agir-yaralandi/

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.