Taş ocağında göçük dehşeti

2 Nisan 2013 03:55
Şanlıurfa’daki bir taş ocağında 20 metre yükseklikten kopan dev kayalar iş makinalarının üzerine düştü. Kepçe operatörü Şefik Süleyman, iş makinasında sıkışarak can verdi. Operatörün cesedine saatler süren çalışmanın ardından ulaşıldı.

Merkeze bağlı Hancıkaz mevkisinde bulunan taş ocağında, akşam saatlerinde 20 metre yükseklikten kopan kayalar işçilerin üzerine düştü. Olay yerinde jandarma ekipleri güvenlik önlemleri aldı. İtfaiye ekipleri enkaz altında kalan kepçe ve kamyonu çıkarmak için hummalı bir çalışma başlattı. Enkaz yerini öğrenmek için tüm çalışan iş makinaları durduruldu. Görevliler enkaz alanında ellerinde el feneri ile göçükte kalan kepçeyi aradı. Uzun çalışmanın ardından enkaz yeri belirlendi.

Yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından Şefik Süleyman’ın cesedine ulaşıldı. Cenaze ambulansa konularak Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Kamyonda çalışan işçi ise olaydan şans eseri yara almadan kurtuldu. Şefik Süleyman’ın Suriye uyruklu olduğu öğrenildi. Taş ocağındaki Suriyelilerin kaçak çalıştıkları iddia edildi. Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

(CİHAN)

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://insaattaisguvenligi.com/2013/04/02/tas-ocaginda-gocuk-dehseti/

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.